Product Details:
| Load Capacity | 2000 kg |
| Capacity | 5 Ton |
| Platform Size | 1.5×1.5 m |
| Travel Height | 9 m |
| Material | Mild Steel |
| Usage/Application | Industrial |
| Structure | Mild Steel |
| Warranty | 24 Months |
| Country of Origin | Made in India |
We are Engaged in offering wide range of quality products to our clients , our products are really appreciated by our clients.
Product Details:
| Load Capacity | 500 kg |
| Capacity | 1 Ton |
| Platform Size | 1.5×1.5 m |
| Travel Height | 4.5 m |
| Brand | Hi-tech lift the engineering |
| Structure Type | Self Supported |
| Platform Type | Open Platform |
| Power Supply | 415 V 3 Phase |
| Material | Mild Steel |
| Customize it in any size | 500 kgs to 3 ton |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Load Capacity | 1000 kg |
| Capacity | 1 Ton |
| Platform Size | 4 ft length 4ft width 4ft height |
| Travel Height | 9 m |
| Structure Type | Wall Mounted |
| Platform Type | MS Cabin |
| Power Supply | 415 V 3 Phase |
| Motor Power | 3 hp crompton Motor |
| Fork Length | 22ft |
| Country of Origin | Made in India |
Hydraulic goods lift