Product Details:
| Load Capacity | 3500 kg |
| Platform Size | 5500×2200 mm |
| Drive Type | Hydraulic |
| Maximum Rise | 5 meter |
| Body Material | Stainless Steel |
| Speed | 1 m/s |
| Number Of Floors | G+3 |
| Locking System | Manual Lock |
| Warranty | 6 months |
We are Engaged in offering wide range of quality products to our clients , our products are really appreciated by our clients.
Product Details:
| Load Capacity | 4000 kg |
| Maximum Load | 6 Ton |
| Platform Size | 5500×2200 mm |
| Drive Type | Hydraulic |
| Number Of Guide Posts | 1 Post |
| Maximum Rise | 5 m |
| Door Type | Collapsible |
| Body Material | Mild Steel |
| Warranty | 6 months |
We are Engaged in offering wide range of quality products to our clients , our products are really appreciated by our clients.